Lecz Bogu niech będą dzięki, że wy, którzy byliście sługami grzechu, przyjęliście ze szczerego serca zarys tej nauki, której zostaliście przekazani, a uwolnieni od grzechu, staliście się sługami spraw

Na drzwiach pewnego zamkniętego hotelu wisiała kartka z następującą informacją: ?Ten budynek zostanie 1-go października ponownie otwarty z nową kadrą kierowniczą?. Obiekt ten zupełnie niedawno przejął inny człowiek. Po wykonaniu prac remontowych pozostanie tym samym budynkiem, jednak będzie miał nowego właściciela.
Tak też jest z każdym człowiekiem, który poznał, że za swoje samowolne i grzeszne życie zasłużył jedynie na Bożą karę. Dlatego przyszedł do Jezusa Chrystusa, wyznał mu swoje przewinienia i przyjął Go jako swojego Zbawiciela. Należy teraz do Pana Jezusa, a przez to znajdu je się pod zupełnie nowym kierownictwem. Naturalnie, posiada nadal ten sam charakter, prawdopodobnie również jego sytuacja życiowa nie uległa zmianie. Pomimo tego pod władzą nowej dyrekcji niejedna rzecz radykalnie się zmieniła:
– wcześniej żył egoistycznie, teraz zaś pyta o to, co jest wolą Pana, 
– zmieniło się jego słownictwo ? wcześniej klął bez zastanowienia, dzisiaj wyraża się przyzwoicie, 
– wszelkie przyjemności tego świata nie stanowią już dla niego żadnej wartości; zamiast tego chętnie przebywa w towarzystwie innych wierzących; 
– kiedyś wykonywał swoją pracę niedbale i niechętnie, teraz stara się być pilny i przyjaźnie nastawiony wobec współpracowników. 
Czy takie postępowanie charakteryzuje również i nas, którzy od dłuższego czasu należymy do Pana Jezusa? Czy rzeczywiście objął On przewodnictwo w naszym życiu? Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy każdego dnia powierzamy się Jemu i mamy świadomość, że jesteśmy w stanie żyć nowym życiem jedynie dzięki Jego ciągłej pomocy.

(C) Copyright ?Dobry Zasiew? 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.