Jak wyglądał Jezus?

“Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać”.- Pismo Święte, Księga Izajasza 53,2

Jest rzeczą interesującą, że wybitne osobistości w swoich rodzinnych miejscowościach często nie są uznawane. Tak się zdarzyło 20 lipca 1969, kiedy astronauta Neil Armstrong (1930-2012) jako pierwszy człowiek postawił nogę na księżycu. Z jego ust wyszło znane powiedzenie „Jest to niewielki krok dla człowieka, ale ogromny skok dla ludzkości”. Pradziadek Armstronga pochodził z Ladbergen w Westfalii. W tym miasteczku jednak tylko garstka była zajęta owym wielkim wydarzeniem, wylądowaniem człowieka na księżycu, ponieważ większość mieszkańców szykowała się do obchodów festynu strzeleckiego.

Przed 2000 laty również narodził się pewien człowiek, którego wielu nie uznawało i nie doceniało go. Dla nich „nie miał postawy ani urody”, i gdy na Niego patrzyli, nie miał wyglądu, który by ich pociągał. Odrzucili Go, wydali, ukrzyżowali, ponieważ Go nie chcieli!

Na pewno wiesz, o kim jest mowa: O Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem, żył tutaj na ziemi i czynił tylko dobro, lecz został odrzucony i wydany na ukrzyżowanie. Niepojęte! Bóg stał się człowiekiem, ale ludzie zignorowali i odrzucili Go. A On przyszedł przecież na tę ziemię, ponieważ pragnął uratować nas od wiecznej śmierci i pojednać z Bogiem.

Również i dzisiaj są ludzie, którzy nie zważają na Pana Jezusa i są wobec Niego chłodni i obojętni. Obywatele Ladbergen przegapili tylko jedno wydarzenie w historii; być może złościli się później na siebie, ale nie stało się nic tragicznego. Jednak „przegapienie” lub „niedocenienie” Jezusa Chrystusa i odrzucenie Jego dzieła pojednania na krzyżu Golgoty jest tragiczne, a jego skutki są wieczne.

„I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”- Nowy Testament, Dzieje Apostolskie 4,12

Kartka z kalendarza, Dobry Zasiew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.