PROSZĘ ?WYBRAĆ WŁAŚCIWY PAS RUCHU!?

W czasie pierwszej samochodowej podróży po Holandii, podziwialiśmy przyozdobione domy, wypielęgnowane ogrody, kanały, tamy i wiatraki. Wszystko równiutkie, błyszczące, w jaskrawych kolorach ? jak na obrazku. Nagle zauważyliśmy napis, znajdujący się na asfalcie autostrady, wykonany dużymi, białymi literami. Była to wskazówka dla kierujących. ?Przesortować się? ? tak dosłownie brzmiał napis nie do przeoczenia.

Długo i głośno śmialiśmy się z tego powodu. Dziwne wydało nam się to słowo. Ale
jednocześnie rozumieliśmy, jakie ono ma znaczenie w języku holenderskim. Oznacza: ?Uwaga! Teraz będzie wielorozjazdowe skrzyżowanie. Proszę wybrać właściwy pas ruchu!?

Również na naszych ważnych skrzyżowaniach życia często widzimy napis: ?Trzeba wybrać
właściwy pas ruchu!? Na jezdni wymalowane są dużymi strzałkami mo?liwe kierunki ruchu. Biada temu kierowcy, który nie wjedzie na właściwy pas w odpowiednim momencie! Zostanie porwany przez jadące samochody w zupełnie inną stronę.

?Proszę wybrać właściwą drogę!? nawołuje także Słowo Boże. Znajdujesz się blisko dużego skrzyżowania. Zbliża się koniec czasu łaski. Dokąd zmierzasz? Chcesz iść w prawo czy w lewo? Jeśli nie wybierzesz w porę ?właściwego pasa ruchu?, to nie będzie już później możliwości zmiany kierunku. Zauważ! Wybór musi nastąpić odpowiednio wcześnie. Później jest za późno, aby zjechać z niewłaściwej drogi.

To duże skrzyżowanie pojawi się na pewno. Jak szybko, tego nie wiesz. Dlatego sprawa z
wyborem drogi jest poważna i nagląca. Każde zwlekanie staje się niebezpieczne. Słowo Boże mówi jednoznacznie: ?Czas jest bliski? (Obj. 1,3). Dzisiaj zwraca się do ciebie głos, mówiący: ?Uporządkuj swoje życie!? Jest jeszcze czas na pokutę i nawrócenie. Dzisiaj jest jeszcze aktualne zapewnienie Pana Jezusa: ?Kto do mnie przyjdzie, tego nie wyrzucę precz? (Jana 6,37).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.