Jak stać się bogatym?

Po przyjeździe z zagranicy, jedna z koleżanek powiedział mi, ?ty teraz jesteś ustawiony w życiu.? Prawda jest taka, że bez względu na to ile byśmy nie zarobili to i tak pieniądze rozchodzą się szybciej  niż na nie zarabiamy. Jak stać się bogatym, aby nigdy nie zubożeć? 

Człowiek w dramacie z Ew. Łukasza (artykuł: Czym jest Wasze życie?),  przynajmniej w swoim mniemaniu myślał, że przygotował się świetnie na to życie, jest ustawiony, ale z Bożej perspektywy był ?głupcem? bo nie był gotowy na swoje ostateczne przeznaczenie.To ziemskie życie jest nam dane, aby się przygotować na wieczność. Być gotowy na spotkanie się z tym, który dał mi to życie. 

Jak mogę stać się prawdziwie bogaty? Jezus nazywa to bycie ?bogatym w Bogu?. Ale sposób w jaki możemy to otrzymać zupełnie rozmija się z ludzką wyobraźnią. Proszę przeczytaj. 

?Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios?- Mat 5:1

 

 

 

 

Co znaczą te słowa ?ubogi w duchu?? Nie tylko ubogi, ale ?ubogi w duchu??  Innymi słowy, Jezus mówi,  uznaj się za duchowego bankruta.  Wyznaj, że sam w sobie na nic nie zasługujesz, uznaj że jesteś grzesznikiem, jesteś moralnie niewypłacalny przed Bogiem.  Bez postawy, że jesteś moralnie zbankrutowanym człowiekiem, nie jesteś w stanie stać się bogatym w Bogu. 

Mogło by się wydawać, że to jest łatwe i każdy potrafi to zrobić.  Jest to trudne, bo uderza w naszą pychę.

Tak wiec, po pierwsze, nikt z nas sam z siebie nie może uczynić  się bogatym w Bogu! Jeśli Bóg oczekuje od nas, że staniemy się bogaci w nim,  to ON sam musi nam dać to czego potrzebujemy.  Załóżmy, że wiesz, że twoje życie jest niegodne przed Bogiem. To duże założenie, bo większość ludzi jakich spotykam uważają, że ich życie nie jest takie dobre jakby chcieli, ale w żadnym wypadku nie są duchowymi bankrutami.  Często słyszę: ? To ci złodzieje, o Ci z rządu- oni tak, ale ja jestem OK?  Ja nie jestem taki zły, staram się być dobry?.

Jeśli wiesz  i jesteś przejęty tym jak niewypłacalną osobą się stałeś przed Bogiem, jak zawiodłeś Go pod każdym względem, to jesteś gotowy na prezent jaki Bóg chce ci dać.

Pan Jezus mówi, że nieoczekiwana rzecz się stanie, gdy człowiek uzna swoje ubóstwo duchowe i pragnie bycia bogatym w Bogu, wtedy Bóg jest gotów dać mu w prezencie wieczne Królestwo.

Powiedz Bogu teraz: Boże dziękuje ci, że chcesz mnie ubogacić, chociaż na to nie zasługuję. Wybacz, że sam starałem się znaleźć bogactwo w tym świecie, poza Tobą. Proszę Ciebie Panie Jezus, abyś Ty stał się moim Panem i Zbawicielem. Przez wiarę wejdź do mojego życia i zamieszkaj na zawsze. Oddaję Ci moją wolę, moje plany, bo chcę, abyś Ty mnie zbawił i zmienił moje życie. Amen!

  ?Oto stoję u drzwi! Pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim ucztował, a on ze mną?- Apokalipsa J 3:20

Niech Ci Bóg błogosławi i da ci bogactwo, które nie przeminie, wieczne!

tjs

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.