Przy tym sam usilnie staram się o to, abym wobec Boga i ludzi miał zawsze czyste sumienie. Dzieje Apostolskie 24,16

Pewna wierząca dziewczyna została zaproszona przez młodego mężczyznę na koncert rockowy, jednak grzecznie odmówiła. Wkrótce zaprosił ją na dyskotekę. Znów odrzuciła zaproszenie. Spróbował więc po raz trzeci. Tym razem chciał ją zabrać na prywatkę studencką. Kiedy ponownie odmówiła, nie wytrzymał i zawołał oburzony: „Nie chodzisz na koncerty rockowe! Nie tańczysz! Nie chodzisz na prywatki! Czym więc się cieszysz?!“. Jej odpowiedź jest lekcją dla nas wszystkich: 
„To, co sprawia mi radość, to być w stanie każdego wieczoru pójść spać ze spokojną głową i czystym sumieniem. Cieszę się, gdy wstaję rano bez kaca i nie muszę mieć poczucia winy w związku z tym, co robiłam poprzedniego wieczoru. Jestem zadowolona, że nie uczyniłam niczego, czego później musiałabym się wstydzić. Moją największą radością jest podobać się mojemu Panu“. 
Młody człowiek słuchał oniemiały. I nigdy więcej jej nie zaprosił. Ktokolwiek przyszedł do Pana Jezusa Chrystusa w wierze i doświadczył, czym jest czyste sumienie dzięki Bożemu przebaczeniu, może trwać w szczęśliwej społeczności z Panem i „zachowywać siebie nie splamionym przez świat“ (Jak. 1,27). 
Dzisiaj ta młoda kobieta jest żoną chrześcijanina, człowieka w pełni oddanego Chrystusowi. On rozumie i podziela jej przekonania, a ona cieszy się, że nie musi nosić bagażu swojej grzesznej przeszłości. Jej radością jest być prawdziwą pomocą swemu mężowi i dzieciom. Jest wdzięczna Panu, że może być przykładem dla innych młodych dziewcząt, które również stają dziś przed podobnymi wyzwaniami i pokusami.
 
c Dobry Zasiew 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.