Każdy, kto popełnia grzech, i prawo przestępuje, a grzech jest przestępstwem prawa. 1. List Jana 3,4

Grzech jest znakomitym rekrutującym i doskonałym płatnikiem ? wie, jak powoływać ludzi i jak im płacić. Od czasu Edenu ciągle obiecuje nam niezależność od Boga, samowystarczalność i brak odpowiedzialności za czynienie złego. Mówi: ?Chodź za mną i bądź bogiem dla samego siebie!?.
Grzech zmienia swoją formę przez wieki. Tak, jak krawiec potrafi uszyć ubranie idealnie pasujące na daną osobę, tak i on dopasowuje się do gustu i temperamentu każdego człowieka. Ale co do charakteru jest dokładnie taki sam zarówno w domu bogatym, jak i w biednym, wśród ludzi prostych i wykształconych, młodych i starych, moralnych i zdeprawowanych. Grzech znakomicie ukrywa swoje prawdziwe oblicze i rośnie na półprawdach. Gdy mówimy słowo ?grzech?, zaraz wyobrażamy sobie pijaków, prostytutki, zbrodniarzy i innych zwyrodnialców. Tak, wszyscy oni są grzesznikami, ale nie ja! Ale grzech nadal jest grzechem, chociaż może być ukryty za parawanem kulturalnego zachowania czy bogactwa. Grzech niszczy każdą dozwoloną przyjemność i radość. Zamiast małżeńskiej miłości ? proponuje seks pozamałżeński. Zamiast uznać Boga za Stwórcę, proponuje ludzkie teorie ?naukowe?. Mówi, że może spotkać nas coś pozytywnego wszędzie, ale na pewno nie tam, gdzie jest Bóg i Jego sprawiedliwość. Grzech nigdy się nie poddaje i nie traci aktualności. 
Ludzie umierają na raka, na serce, z powodu starszego wieku, w wyniku wypadków samochodowych. Ale naprawdę umierają, ponieważ są grzesznikami: ?Zapłatą za grzech jest śmierć? (Rzym. 6,23). Zapłatą za grzech jest wieczne oddalenie od Boga, którego miłość i autorytet odrzuciliśmy, ale już teraz po części odbieramy tę zapłatę, gdy dajemy się zwieść obietnicom grzechu!
Dzięki Bogu istnieje całkowity ratunek, lekarstwo na grzech w naszym Panu Jezusie Chrystusie, który ?raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga? (1. Piotra 3,18)!

(C) Copyright ?Dobry Zasiew? 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *