Każdy, kto popełnia grzech, i prawo przestępuje, a grzech jest przestępstwem prawa. 1. List Jana 3,4

Grzech jest znakomitym rekrutującym i doskonałym płatnikiem ? wie, jak powoływać ludzi i jak im płacić. Od czasu Edenu ciągle obiecuje nam niezależność od Boga, samowystarczalność i brak odpowiedzialności za czynienie złego. Mówi: ?Chodź za mną i bądź bogiem dla samego siebie!?.
Grzech zmienia swoją formę przez wieki. Tak, jak krawiec potrafi uszyć ubranie idealnie pasujące na daną osobę, tak i on dopasowuje się do gustu i temperamentu każdego człowieka. Ale co do charakteru jest dokładnie taki sam zarówno w domu bogatym, jak i w biednym, wśród ludzi prostych i wykształconych, młodych i starych, moralnych i zdeprawowanych. Grzech znakomicie ukrywa swoje prawdziwe oblicze i rośnie na półprawdach. Gdy mówimy słowo ?grzech?, zaraz wyobrażamy sobie pijaków, prostytutki, zbrodniarzy i innych zwyrodnialców. Tak, wszyscy oni są grzesznikami, ale nie ja! Ale grzech nadal jest grzechem, chociaż może być ukryty za parawanem kulturalnego zachowania czy bogactwa. Grzech niszczy każdą dozwoloną przyjemność i radość. Zamiast małżeńskiej miłości ? proponuje seks pozamałżeński. Zamiast uznać Boga za Stwórcę, proponuje ludzkie teorie ?naukowe?. Mówi, że może spotkać nas coś pozytywnego wszędzie, ale na pewno nie tam, gdzie jest Bóg i Jego sprawiedliwość. Grzech nigdy się nie poddaje i nie traci aktualności. 
Ludzie umierają na raka, na serce, z powodu starszego wieku, w wyniku wypadków samochodowych. Ale naprawdę umierają, ponieważ są grzesznikami: ?Zapłatą za grzech jest śmierć? (Rzym. 6,23). Zapłatą za grzech jest wieczne oddalenie od Boga, którego miłość i autorytet odrzuciliśmy, ale już teraz po części odbieramy tę zapłatę, gdy dajemy się zwieść obietnicom grzechu!
Dzięki Bogu istnieje całkowity ratunek, lekarstwo na grzech w naszym Panu Jezusie Chrystusie, który ?raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga? (1. Piotra 3,18)!

(C) Copyright ?Dobry Zasiew? 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.