JEZU ZATRZYMAJ ŚWIAT JA WYSIADAM

       Pamiętam jak będąc nastolatkiem w akcie wandalizmu napisałem na murze swojej szkoły hasło: JEZU ZATRZYMAJ ŚWIAT JA WYSIADAM. W tamtym czasie byłem zbuntowanym i zagubionym nastolatkiem. Nie znałem Jezusa, a ten napis kojarzył mi się jedynie z buntem przeciwko dorosłym. Dużo później, kiedy już byłem nawrócony niejednokrotnie przypominałem sobie to zdanie, ale już w zupełnie innym kontekście. Zazwyczaj przypominały mi się te słowa, kiedy byłem skrajnie zmęczony. Modliłem się nieraz i myślałem „Panie Jezu zatrzymaj proszę ten świat, chcę wysiąść, nie mam już siły”. Pan Bóg zawsze wysłuchiwał mojego wołania lecz teraz muszę przyznać, że jestem zaskoczony Jego odpowiedzią. Podejrzewam, że to samo zaskoczenie może malować się na twarzach wielu chrześcijan na całym świeci, którzy podobnie jak ja wołali do Boga. Tym razem zostaliśmy wysłuchani dosłownie. Dziś świat stanął w miejscu, wszyscy mamy szansę zatrzymać się „wysiąść” i rozejrzeć się dookoła. Mamy, możemy zastanowić się, zweryfikować swoje dotychczasowe życie. Dzisiaj nikt nas nie pogania, wręcz przeciwnie wciąż słyszymy ZOSTAŃ W DOMU. Kto z nas jeszcze kilka tygodni temu mógłby pomyśleć, że pracodawca, ba sam prezydent Twojego kraju będzie nalegał abyś został w domu.

       Nadszedł czas, kiedy każdy z nas może na własne oczy zobaczyć jak ulotne jest ludzkie życie. Jak aktualne są słowa Psalmu 103:

„Dni człowieka są jak trawa, kwitnie jak kwiat polny

Wiatr na niego powieje, a już go nie ma i nie pozna go już jego miejsce”

Psalm 103, 15-16

       Zachęcam Cię wykorzystaj ten czas, nie zamartwiaj się, odłóż przeliczanie swoich finansów i przestań się użalać. Świat naprawdę zatrzymał się, Twoje raty kredytów zostały odroczone, większość należności została umorzona lub zawieszona,  a Państwo zadba by nie zabrakło Ci na chleb. To czas, który najprawdopodobniej nie powtórzy się już za Twojego życia. To moment, w którym możesz zmienić bieg swojego życia.

       Proszę zadaj sobie już dzisiaj pytanie: „co stanie się ze mną jeżeli korona-wirus zabije również mnie”. Czy jesteś gotowy na śmierć, czy zdajesz sobie sprawę co Cię czeka?

       Opowiem Ci jak to było u mnie. Jeszcze kilka lat temu bałem się śmierci. Paraliżowała mnie myśl o tym, że mogę umrzeć i jak większość ludzi dostarczałem sobie różnych pociech, żeby to nie wracało. Niestety ten sposób był skuteczny jedynie na jakiś czas. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Kilka lat temu nawróciłem się, poznałem Pana Jezusa i On zmienił moje życie. Pan Bóg obdarował mnie wielką ŁASKĄ, wybaczył mi moje grzechy i pojednał ze sobą na zawsze. To był i jest wspaniały czas, mimo tego, że trudnych doświadczeń w życiu nie ubyło przechodzę przez nie zdecydowanie spokojniej. A to dlatego, że mam siłę w Jezusie Chrystusie. Dziś mam pokój w sercu i nie boję się już śmierci.

       Obecnie modlę się o Ciebie Czytelniku, abyś wykorzystał czas, który  dostałeś, by śmierć tak wielu osób nie była daremna. Modlę się i krzyczę do Ciebie POJEDNAJ SIĘ Z BOGIEM. Znajdź na swojej półce tą zakurzoną księgę, która daje życie, ŻYCIE WIECZNE. Weź Biblię do ręki, otwórz na Ewangelii św. Jana i czytaj. Obiecuję, że Pan Bóg da Ci poznać swojego Syna Jezusa Chrystusa. Wiem, że i Ty możesz zaznać dzięki Niemu pokoju.

NIE BÓJ SIĘ WYKORZYSTAJ TEN CZAS DLA SWOJEGO ZBAWIENIA!!!

Nie troszczcie się o wasze życie, co będziecie jeść, ani o ciało, w co

będziecie się ubierać.

Życie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż ubranie.

Przypatrzcie się krukom, że nie sieją ani nie żną, nie mają spiżarni ani spichlerza, a jednak Bóg je żywi. O ileż cenniejsi jesteście wy niż ptaki!

I któż z was, martwiąc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?

Jeśli więc najmniejszej rzeczy nie możecie uczynić, czemu troszczycie się o inne?

Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują ani nie przędą, a mówię wam, że nawet Salomon w całej swojej chwale nie był tak ubrany, jak jedna z nich.

A jeśli trawę, która dziś jest na polu, a jutro będzie wrzucona do pieca, Bóg tak ubiera, o ileż bar- dziej was, ludzie małej wiary?

Nie pytajcie więc, co będziecie jeść lub co będziecie pić, ani nie

martwcie się o to.

O to wszystko bowiem zabiega- ją narody świata. Lecz wasz Ojciec wie, że tego potrzebujecie.

Szukajcie raczej królestwa Bożego, a to wszystko będzie wam dodane.

Ewangelia Łukasza 12, 22-31

P.N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.