Co się stało po Wielkanocy?

Policyjne statystyki są przerażające ? minione święta należały do najczarniejszych ostatnich lat. Przez trzy dni świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do prawie 400 wypadków, w których śmierć poniosło 35 osób. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali prawie 2000 nietrzeźwych kierowców.  Przyczyny dramatycznych zdarzeń drogowych były te same co zawsze ? kierowcy siadali za kółkiem pod wpływem alkoholu, pędzili z nadmierną prędkością wyprzedzając w zabronionych miejscach.

Jezus powstał z martwych w Wielkanoc, a tutaj słyszymy, że ludzie tragicznie umierają w Wielkanoc.  Jednak jest dobra nowina dla nas, jest nadzieja, której się możemy uchwycić, jest ktoś, kto może uwolnić nas od nałogu alkoholu i narkotyków i każdej innej niewoli jaką mamy. To Jezus jest tym, który dzisiaj uwalnia zniewolonych!!

Możemy napić się, ale z innego źródła. Gdy Jezus był na ziemi, powiedział pewnej kobiecie która piła z niewłaściwego źródła, ?ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu. (Jana 4:14)

Ta woda, którą daje Jezus, to nowy rodzaj życia, nie tylko, że to życie będzie trwać wiecznie. To zupełnie inna jakość życia. To uwolnienie, aby żyć tak jak Bóg zamierza dla mnie i dla Ciebie. To prawdziwa wolność tu i teraz jak i pewność życia z Nim w wieczności. Widzisz, życie wieczne nie zaczyna się w momencie śmierci, ale zaczyna się w chwili ?napicia się?, to znaczy- uwierzenia słowom Chrystusa.  Wielu ludzi już doznało prawdziwej wolności od każdej formy nałogu, Ty też możesz. Twój grzech, nie tylko nałóg, oddziela cię od Świętego Boga, sprawia że szukasz innego źródła spełnienia, ale efekt jest zawsze ten sam-brak zaspokojenia. Jezus, Syna samego Boga, mówi ci, ?napij się mojej wody?, przyjmij moją ofertę, a zobaczysz, że wolność i radość jaką daję się nigdy nie skończy.

W Biblii, Bóg mocno przestrzega:

?Wino i moszcz odbiera rozum?- ks. Ozeasza 4:11.

?I nie upijajcie się winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni Ducha?- Efezjan 5:18.

?Biada tym, którzy od wczesnego rana gonią za trunkiem, których do późnego wieczora rozpala wino?- Ks. Izajasz 5:11

Oto dwa źródła! Z którego Ty będziesz pił?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.