Ale Auto!

Pewnego poranku obudził mnie telefon. Rozpoznałem w telefonie głos mojego serdecznego niedalekiego sąsiada.  To, że zadzwonił tak rano już mnie zaniepokoiło.  Powiedział: “Tomek, co zrobiłeś z samochodem?”.  Dodał “Nie żartuję, ktoś ukradł ci koła”!  Obudziłem się od razu. Jeśli jesteś mężczyzną to wiesz jak ważny jest dla ciebie twój samochód. Dla niejednego faceta auto jest najważniejsze . Dla mnie tak nie jest, ale gdy zobaczyłem mój ładny samochód to posmutniałem.

Wygląd był pożałowania godny- auto bez kół. Widok był bardzo dziwny, żałosny. Widzisz, auto bez kół, to kupa ładnego złomu. Nie ważne czy to auto ma klimatyzację, podgrzewane siedzenia i nawigację, nie ważne też jak mocny jest silnik pod maską- takim autem nie pojedziesz nigdzie! To grat! Auto tak stało ponad tydzień. Z pomocą żony wpadłem na pomysł, aby wykorzystać to złą sytuację dla dobrego celu. Następnego dnia umieściłem napis:

Auto bez kół to jak życie bez Chrystusa.

Dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, że ludzie reagowali w różny sposób. Jedni mówili “To jakiś głupi żart”, inni: “Nie, to nie żart, tak naprawdę się stało”.

Zadam ci pytanie: Czy chciałbyś zasiąść i wybrać się w drogę takim autem bez kół?  Widzisz, tak dokładnie jest, gdy w twoim życiu inne rzeczy są na pierwszym miejscu, a nie Chrystus. Tak jak autem bez kół nie pojedziesz nigdzie, tak twoje życie bez Chrystusa prowadzi do nikąd, prowadzi w wieczną przepaść. W twoim życiu też może tak być, że wiele rzeczy jest na miejscu, ale nie masz tej najważniejszej. Może dziwisz się i myślisz,  “Przecież mam tyle materialnych rzeczy, a dlaczego moje życie jest takie puste i bezcelowe?”.  “Czuję jakbym jechał do nikąd”. Czy uczyniłeś Jezusa Chrystusa swoim Zbawicielem i Panem i uwierzyłeś, że to ON umarł za wszystkie twoje grzechy, zmartwychwstał i że tylko dzięki Jego zasługom możesz być zbawiony, albo nadal wierzysz, że sam o własnych siłach dojedziesz do Nieba? Życie bez Chrystusa to jak auto bez kół.

Pozwól, że powiem ci, nie to, Co masz, ale Kogo masz, jest najważniejsze.

Pismo Święte, Boże Słowo, ujmuje sprawę bardzo jednoznacznie:

“A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.  Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota”. (Pismo Święte, 1Jana 5,11,12). Bóg mówi, życie wieczne to mój dar dla ciebie. Ten dar nie jest w kościele, nie jest w tym co posiadasz, ale Kogo masz, ten dar jest w moim Synu Jezusie Chrystusie. Tylko przez przyjęcie Jego, dar życia wiecznego staje się twoją własnością.

Skąd wiesz, że naprawdę wierzysz w Jezusa? Wtedy naprawdę wiesz, że wierzysz, gdy Jezus jest twoim największym Skarbem! Tylko taka wiara zadowala Syna Bożego, Jezusa. “On jest  prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym”- (1J 5,20)

Możesz napisać do mnie.  zycietowiecej@gmail.com

Tomasz

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.