Titanic

To był niesamowity statek! Wszystko, co projektant mógł sobie wymarzyć, było w tym statku. Był piękny, cudowny -TITANIC!

Nie tylko to, że był największy, był jeszcze elegancki, szybki, i absolutnie nie do zatonięcia.  Czyż tego sam projektant nie gwarantował? Każde ze znanych  i pewnych zabezpieczeń zostały wdrożone w konstrukcje tego statku.

Pewnego spokojnego  kwietniowego poranka wypłynął na morze z Liverpoolu, Anglii.

Na tle nieba na oceanie błyszczał, był majestatyczny. Duma Brytanii wypłynęła w morze. Nowy York był  jego następnym portem.  Śmietanka społeczeństwa była jego pasażerami, która pławiła się w splendorze  jego luksusu.

Słowem ?Elegancja? można opisać wnętrze Titanica.  Urządzone z przepychem dekoracje, bogate menu i rozrywkę, wszystko to było miłym zaskoczeniem nawet dla najbardziej wygórowanych oczekiwań pasażerów.

Po przepłynięciu   trzy-czwarte dziewiczej podróży- na obrzeżach Nowofundlandów- Titanic stał się katastrofalnym koszmarem.  Zdradziecki ogromny lodowiec, odłączony od polarnych pól lodowych, dryfował na szlakach żeglugowych północnej części Atlantyku,  tak jakby miał umówione spotkanie z niesamowitym Titanicem.

W ciągu dwóch godzin, zanim nastał poranek 15 kwietnia, 1912 roku, ten który był nie do zatonięcia, Titanic, zsunął się 6 kilometrów pod zmrożonej powierzchni, zabierając ze sobą 1500 pasażerów, większość załogi i wszystkie swoje skarby.

Teraz czas na zestawienie faktów:

  1. ?Nic, nawet  sam Bóg, nie jest w stanie zatopić Titanica? brzmiały dumne deklaracje  projektanta.  My też mamy tendencje dumnego pokładania ufności w naszych środkach.  Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną?  – Przyp. Sal 16:18.
  2. Nawet kiedy Titanic uderzył w lodowiec, załoga i pasażerowie byli przekonani, że ?mały? lodowiec nie wiele  zniszczy.  My także jesteśmy zwiedzeni, gdy myślimy, że grzech jest mały i ma niewielkie konsekwencje. ?Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie? ? Gal 6:7,  ?zapłatą za grzech jest śmierć.- Rzym 6: 23
  3. Ten dramat na oceanie ilustruje niepewność życia i potrzebę bycia gotowym stanięcia przed naszym Stworzycielem i Sędzią.  ?I powiem do duszy swojej: Duszo, masz wiele dóbr złożonych na wiele lat; odpocznij, jedz, pij, wesel się.  Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej?- Łukasza 12:19 , 20.
  4. Ta tragedia uczy nas lekcji na temat, co znaczy zareagować posłusznie.  Ci ludzie, którzy byli na pokładzie skazanego Titanica i zareagowali szybko, byli uratowani. Ci, którzy nonszalancko zignorowali ostrzeżenie, zginęli.  Przyjacielu, jaka byłaby twoja przyszłość gdybyś się znalazł w podobnej sytuacji?

?Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.- Jana 3:16

?Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia?- 2 Kor. 6:2

?Titanic, nazwa i rzecz,  pozostanie  pomnikiem i ostrzeżeniem dla ludzkiej arogancji?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.