Co dokładnie dostanie Olga Tokarczuk za Nobla w 2019? 

10 grudnia 2019 Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla z rąk szwedzkiego króla.
Każdy laureat oprócz wysokiej nagrody w wysokości 3,6 miliona złotych dostaje także pamiątkowy medal i dyplom.

Możemy pogratulować naszej Polce za to wyjątkowe osiągniecie. Bardzo niewielki procent ludzi na świecie kiedykolwiek otrzyma taką nagrodę.  Szesciu noblistów Polaków znamy dośc dobrze, ale w sumie było ich 16, wękoszość z nich miała pochodzenie żydowskie.

Jest jednak o wiele większa nagroda, której powinniśmy pragnąć. Najlepsze nagrody pochodzą od Pan Boga, bo są wieczne. Jedną z tych nagród, którą powińnismy być najbardziej zainteresowani jest: “Korona Sprawiedliwości”. To jest tego typu nagroda, która daje “bilet wstępu” do wiecznej szczęśliwość z Bogiem na wieki w tym luksusowym miejscu zwanym niebem. 

Ap. Paweł pisze pod koniec swojego życia:   “Odtąd odłożona jest dla mnie korona sprawiedliwości, którą mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali jego przyjście (przyjście Pana Jezusa).”  Pismo Święte, 2 Tym 4:8

Co jest podstawą otrzymania tej nagrody? 

Gdy czytasz to, może się zastanawiasz: Czy jest ktoś taki na ziemi, kto czyni tylko dobrze i jest bezgrzeszny?  Łatwo zauważyć, że nie ma nikogo kto jest całkowicie sprawiedliwy. 

Pismo Święte mówi: 

„Bo nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by zawsze postępował dobrze, a nigdy nie zgrzeszył.”  (Koh. 7:20)

„Jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego. . .wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”  (Rzymian 3:10, 23)

Nie ma człowieka, który może rościć sobie prawo do bycia sprawiedliwym i dlatego niemożliwe jest dla ludzi zasłużyć na „Koronę Sprawiedliwości.”

Nagroda jest dla Tych, jak podaje nam przytoczony fragment Słowa Bożego, którzy:  „umiłowali Jego przyjście” – czyli uwierzyli Słowu Boga o przyjściu Jego Syna, Pana Jezusa. Uwierzyli i umiłowali samego Chrystusa.

Umiłuj Chrystusa, który przyszedł z Nieba, aby umrzeć za wszystkie twoje grzechy i gdy uwierzysz, On daje Ci „nagrodę”  bycia z Nim w Jego Królestwie.  Za darmo, z łaski przez zaufanie Bogu? Tak!  To jest lepsza wieść niż otrzymanie jakiekowiej nagrody, także nobla, nieprawdaż?!

Ta nagroda jest za darmo dla tych co uwierzą Bogu, dlatego można być pewnym zbawienia jeszcze bedąc na ziemi. 

Ap. Paweł był pewny tej wspaniałej nagrody. Czy wiesz, że możesz i Ty być pewny zbawienia? Możesz być pewny, że Chrystus wybaczył Ci wszystkie twoje grzechy i że nie staniesz na sądzie. Upamiętaj się i Uwierz Bożej obietnicy!  

O tej cudownej nowinie mówi nam Sam Syn Boży. 

Pan Jezus powiedział: 

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.” -Ew Jana 5:24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.