Klęska głodu i Ty!

Południowo-wschodnia Afryka walczy z klęską głodu, jakiej do tej pory jeszcze nie było. Zza naszego obficie nakrytego stołu ogładamy telewizję i widzimy dzieci umierające z głodu, długie kolejki przy punkcie wydawania jedzenia oraz zdezolowane ciężarówki, które jakoś jeszcze przywożą ludziom wodę.

Czy kiedyś zastanawiałeś się nad tym, dlaczego urodziłeś się akurat tutaj? W kraju, w którym jedzenie ?pochodzi? z supermarketu, a mleko z kartonika? Dlaczego dorastałeś tutaj, mogłeś chodzić regularnie do szkoły i zdobyć wykształcenie? Dlaczego nigdy nie musiałeś zadać sobie pytania: ?Co będę dzisiaj jadł?? lub: ?Czy znajdę dzisiaj wodę??. Nie, my nie mamy takich zmartwień. Nie chcemy ich też mieć. Nas interesuje bardziej, kto akurat jest liderem ?Tour de France? lub co w tej chwili robi Paris Hilton. W tym czasie codziennie umiera z głodu 25.000 osób, w tym 13.000 dzieci. A świat, szczególnie nasz świat, tylko przygląda się temu z daleka. Również Ty i ja ? oglądamy te rzeczy, może z przerażeniem, może obojętnie. Czy to nie jest niesprawiedliwe? Kto ma jeszcze odrobinę poczucia sprawiedliwości, potrafi zadać sobie to pytanie!

Sprawiedliwości na tym świecie nigdy nie osiągną ludzie. Tylko Bóg w Swojej nieograniczonej mądrości i prawdziwej miłości do ludzi jest w stanie zaprowadzić sprawiedliwość. Również wtedy, gdy my nie chcemy w to wierzyć!

?Zapowiedzcie i przedstawcie sprawę, niech także wspólnie się naradzą! Kto od dawien dawna to przepowiedział, kto od dawien dawna zwiastował? Czy nie Ja, Pan, poza którym nie ma Boga? Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela. Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego. Przysiągłem na siebie, z moich ust wyszła prawda, słowo niezmienne, że przede mną będzie się zginać wszelkie kolano, będzie przysięgał wszelki język, mówiąc: Jedynie w Panu jest zbawienie i moc, do niego przyjdą ze wstydem wszyscy, którzy się na niego gniewali.?

(Księga Izajasza 45,21-24)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.