Dokąd idziesz?

1“. . . i zapytał: Hagar, niewolnico Saraj, skąd przyszłaś i dokąd idziesz?”-Pismo Święte, Księga Rodzaju 16: 8


Pewien młody mężczyzna, który lubił spać rano tak długo, jak tylko się dało, obudził się pewnego poranka jeszcze później niż zwykle. Jeden rzut oka na budzik wystarczył, żeby wyskoczył z łóżka jak oparzony, ochlapał twarz wodą, przeczesał włosy, wypił w pośpiechu szklankę mleka, złapał teczkę i wypadł z domu, głośno trzaskając drzwiami. Z ulgą zobaczył, że na przystanku stoi jeszcze autobus. Jako ostatni pasażer wszedł do środka, usiadł na pierwszym lepszym miejscu, nabrał głęboko powietrza i rozejrzał się. Nagle ze zdziwieniem stwierdził, że nie zna żadnej z siedzących wokół osób. Zaskoczony spytał się kogoś: „Dokąd jedzie ten autobus?”, a chwilę później zdał sobie sprawę z tego, że w pośpiechu pomylił autobusy i wsiadł nie do tego, co powinien.

Historia ta przypomina mi życie wielu ludzi. W natłoku codziennych obowiązków są tak zajęci, że nie zważają na to, w jakim kierunku zmierzają.

A czy Ty wiesz, dokąd zmierzasz? Dopóki egoistycznie dążysz do spełnienia swoich własnych pragnień i nie interesujesz się Bogiem, to znajdujesz się na błędnej drodze. U jej kresu czeka cię piekło i wieczna kara!

Zatrzymaj się i zastanów nad swoim życiem w Bożym świetle. Jeśli nie masz relacji z Bogiem, to wyznaj Mu swoje grzechy i zawróć z drogi, którą idziesz. Wtedy otrzymasz nowy cel w życiu: wieczną chwałę! – Dobry Zasiew

Wybierz się dzisiaj w drogę z Panem Jezusem jeśli chcesz dojść tam gdzie będziesz szczęśliwy na wieczność.
“Powiedział do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże więc możemy znać drogę? Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie”.- Ew. Jana 14:5,6


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.