ŚMIERĆ POD GRUZAMI! – Czego nie podały żadne media?

 Wstrząsająca historia, która miała miejsce parę dni temu w Katowicach. Każdy portal, każda stacja TV, każda stacja radiowa nadawała!

 Wszystkie informacje były podobnej treści:

 ?Tragedia w Katowicach. Dom, z którego nie wszyscy mogli uciec, zawalił się. Strażacy walczyli w czwartek już przed 5. z ogniem. Ale przeszukiwanie zawalonej kamienicy było trudne. I tam właśnie były poszukiwane trzy osoby. Znaleziono je pod gruzami..?

 Ta sytuacja pokazuje nam kruchość naszej ludzkiej egzystencji.

Święty Jakub pisze: ?Czym jest wasze życie? Mgłą jesteście, która na krótko się ukazuje, a potem znika?. Dobrze jest mieć tego świadomość.

Śmierć przyszła tak nagle. Często inni ludzie maja szanse przed śmiercią zrobić wiele rzeczy, choćby zawołać do Boga. Tutaj nic, zero możliwości, z tego co przynajmniej wiemy.

Mam nadzieje, że większość z nas uważa, że życie nasze ma wymiar wieczny!

Pismo Święte mówi nam o potrzebie gotowości na spotkanie ze swoim Stwórcą.  Dzisiaj muszę być klarowny, określony w jakim kierunku idę, czego pragnę w swoim życiu.

Jaki jest cel i sens mego istnienia?

Wiem, banalne pytania, ale jakże ważne w kontekście tego, że jutro mogę się już nie obudzić.

Pan Bóg zachęca nas do relacji z NIM samym, bliskości, przyjaźni opartej na miłości, zaufaniu, przebaczeniu. To jest relacja z Bogiem, który jest WIECZNY! Możemy mieć udział w tej wieczności z Bogiem lub będziesz miał udział w wieczności bez BOGA! Biblia nazywa to PIEKŁEM! Nie ma stanu pośredniego! Pomyśl nad tym!

Jezus:

(1) W tym samym czasie przybyli do niego niektórzy z wiadomością o Galilejczykach, których krew Piłat pomieszał z ich ofiarami. (2) I odpowiadając, rzekł do nich: Czy myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż wszyscy inni Galilejczycy, że tak ucierpieli? (3) Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie. (4) Albo czy myślicie, że owych osiemnastu, na których upadła wieża przy Syloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie zamieszkujący Jerozolimę? (5) Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy tak samo poginiecie. ? Ew. Łukasza 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.