Wybuchła Wojna! GDZIE BYŁ BÓG?

GDZIE BYŁ BÓG?

Cała Ukraina i także my Polacy jesteśmy pogrążeni w smutku. W wyniku wojny wielu ludzi już zginęło, a trzy miliony zostało zmuszonych do ucieczki, zostawiając rodziny i dobytek.  

Wojna jest straszna! 

Czy chcemy zatrzymać się na chwilę, zobaczyć cierpienie innych, zrozumieć, zastanowić się i współczuć?
Czy uciekamy przed myślami, które mówią nam o śmierci, cierpieniu i bólu?
Czy chcemy obojętnie przejść obok tej tragedii?
Czy nie jest to okazja wyciągnąć wnioski, przed którymi być może uciekamy całe życie?
Właśnie teraz odczuwamy bezradność rozpaczliwie szukając odpowiedzi.
Czy w tym momencie potrafimy być szczerzy przed samymi sobą?

Niestety często pada w takich sytuacjach jedno oskarżenie: gdzie był wtedy Bóg?

Gdzie jest Bóg kiedy kąpiemy się kąpiemy się w promieniach słońca, kiedy posilamy się do syta, kiedy nasze dzieci wyrastają w pokoju i kiedy w zdrowiu przeżywamy nasze życie?
Gdzie jest Bóg, kiedy patrzymy z obojętnością na nędzę innych, chodzimy pewni siebie ulicami, traktując innych z góry, wykorzystując ich dla swoich potrzeb, kiedy kłamiemy, kiedy kradniemy i wpatrzeni w siebie samych troszczymy się tylko i wyłącznie o swoje przyjemne życie?

Tak, gdzie jest Bóg, gdy rządzi cierpienie i wydarzają się tragedie?

“Ja jestem”, mówi Bóg. “To jest moje Imię na wieczność” (Biblia, 2 Ks. Mojżeszowa 3:15)

Nie istnieje coś takiego jak nieobecność Boga. On nie odchodzi i nie pojawia się nagle nieoczekiwanie “Ja jestem. Ja jestem od wieków” mówi Pan.

“Jezus Chrystus, jest ten sam wczoraj dzisiaj i na wieki”  (Biblia, List do Hebrajczyków 13:8)

“Wszystko przeminie, Słowo Boże pozostanie”. (Biblia, 1. List Piotra 1:24-25)

Czy chcemy naprawdę wiedzieć gdzie jest Bóg, czy poszukać sobie winnego, i uwolnić się od odpowiedzialności? Być może Bóg jest akurat obecny, a my nie chcemy tego uznać.

Gdzie był Bóg? 

On był, jest i będzie. Jego obecność nie ma końca.
Czy to jest to, co chciałbyś usłyszeć?
Czy ta świadomość realnej obecności Boga zmieni twoje życie, twoją wiarę?

“Albowiem Ja wiem, jakie myśli mam o was ,mówi Pan,  myśli o pokoju a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć was nadzieją. Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy będziecie mnie szukać znajdziecie mnie. Gdy będziecie mnie szukać całym swoim sercem, objawię się wam ? mówi Pan.”  (Biblia, Ks. Jeremiasza 29: 11-14a)

Niestety, często jest tak jak mówi Jezus:

“.. Wy jednak nie chcecie przyjść do mnie, aby mieć życie”.  (Pismo Św. -Ewangelia Jana 5:40)

Bóg kocha każdego Człowieka! 

Bóg jest tu i kocha każdego człowieka. I tego, który cierpi, Bóg również nie zapomniał.
Czy nie cierpiał On sam, za ludzi, którzy go znieważali, bili i ukrzyżowali? On zna bardzo dobrze ludzkie cierpienie i je współodczuwa.

Bóg jest obecny w naszym cierpieniu! 

Bóg nie zabiera cierpienia z tego świata, lecz chce nam towarzyszyć i nam pokazać, co jest ważne w naszym życiu: mianowicie pojednanie z Bogiem oraz prawdziwy, cudowny i wieczny związek z Nim. Bóg nie jest odpowiedzialny za cierpienie, to grzech ludzi wniósł śmierć i cierpienia na ten świat.
Bóg chce z cierpienia uczynić coś dobrego.
JEZUS, Syn Boży zmarł na krzyżu za grzechy wszystkich i proponuje nam życie wypełnione Jego miłością, Jego opieką i Jego radością.
On woła nas do tego prawdziwego życia i woła również Ciebie!

Gdzie spędzisz wieczność?

Gdybyś dzisiaj odszedł do wieczności, to gdzie byś ją spędził, w niebie czy w piekle? Oto jak możesz się pojednać dzisiaj z Bogiem i mieć pewność, dokąd pójdziesz po śmierci? Wyznaj w modlitwie Bogu, że jesteś grzesznikiem, szczerze zapragnij w głębi serca przemiany swego grzesznego stylu życia i poproś Pana Jezusa, aby pojednał Cię z Bogiem Ojcem. Pan Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi (Biblia, 1 List do Tymoteusza 2:5). Przyjmij Pana Jezusa do swego życia jako swego Zbawiciela. Uwierz, że tylko dzięki Jego zasługom na krzyżu możesz być zbawiony, a nie dzięki swoim uczynkom (Biblia, List do Efezjan 2:8-10). Zrób to właśnie w tej chwili! Jeżeli to zrobiłeś, to uwierz, że Bóg usłyszał twoją modlitwę, i od tej pory czytaj Pismo Święte i ucz się naśladować Pana Jezusa przez całe swoje życie. Staraj się we wszystkim szukać Bożej aprobaty a nie ludzi (Biblia, List do Kolosan, 1:10). Uczęszczaj do kościoła, gdzie Pismo Święte jest jedynym autorytetem. Przez to będziesz się rozwijał duchowo i Bóg będzie Cię prowadził w życiu. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że bez względu na wypadki, jakie mogą się zdarzyć, jesteś bezpieczny na wieki.

Napisz jeśli to co przeczytałeś pomogło Ci, albo chciałbyś otrzymać Nowy Testament za darmo. 

TJStanczak@gmail.com

Tomasz

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.