Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej. Księga Izajasza 41,10

Także i wierzący ludzie niejednokrotnie się czegoś boją ? i to niezależnie od wieku. Dzieci w szkole drżą przed trudnym sprawdzianem, a także obawiają się, że zostaną wyśmiane przez kolegów z powodu swojej wiary. Dorośli nieraz zadają sobie pytanie: Jak dam radę sprostać tym wszystkim wymaganiom w pracy? Może i ja zostanę zwolniony? Natomiast starsi ludzie obawiają się starości i samotności.
Widząc nasz strach i obawy, Bóg woła: Nie bój się i nie lękaj się! Dodając nam odwagi, mówi także, dlaczego nie powinniśmy się bać.
?Ja jestem z tobą? ? Bóg jest z nami podczas egzaminów i życiowych prób. Jest z nami w samotności i w r? ?żnych stresowych sytuacjach ? w miejscu pracy czy gdziekolwiek indziej. Nie powinniśmy nigdy o tym zapominać.
?Jestem twoim Bogiem? ? On interesuje się nami, każdym z osobna. Najmniejsze i najbardziej niepozorne sprawy naszego życia nigdy nie umykają Jego bacznemu, miłującemu spojrzeniu. We wszystkich naszych problemach chce On być twoim i moim Bogiem, który osobiście troszczy się o ciebie i o mnie.
?Wzmocnię cię, a dam ci pomoc? ? wszechmocny Bóg daje nam siłę do ostania się w trudnych sytuacjach. Pomaga nam w wykonaniu każdego zadania, które wydaje nam się niewykonalne.
?Podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej? ? nasz Bóg podtrzymuje nas, abyśmy w biedzie czy w niedoli nie załamali się we wierze i nie upadli w grzech.
Mając takiego Boga, naprawdę nie musimy niczego się obawiać!

(C) Copyright ?Dobry Zasiew? 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.