1517 Rok i Wolność Słowa!

31 Października 1517 roku miało miejsce wielkie wydarzenie religijne w Europie

Za sprawą Reformacji, ponad 500 lat temu, wydarzyły się dwie bardzo ważne rzeczy: 

Przyszła wolność słowa.

Wcześniej nie zgodzenie się z autorytetem panującego Kościoła oznaczało, że straciłbyś życie. Ta zdobyta wolność w kwestiach religijnych dała początek wolności słowa w innych sferach życia dla ludzi w Europie i na świecie.   

Dzisiaj w Polsce mamy wspaniałą wolność, że możemy manifestować i postulować, ale ta wolność, pamiętajmy, to także wielka odpowiedzialność, bo jak powiedział Jezus „zdasz sprawę z każdego nieużytecznego słowa” 

Druga bardzo ważna sprawa za którą możemy dziękować Panu Bogu za Reformację jest to: 

Zaczęto tłumaczyć Pismo Święte na narodowe języki. 

Gdy miałem 17 lat dostałem Nowy testament od mojego kochanego brata. Czytając wszystkie Ewangelie miałem dostęp do źródła Prawdy, to znaczy do informacji z pierwszej ręki, i nie mogłem wyjść z podziwu jak wspaniały jest Boży Syn, Pan Jezus i jak bardzo mnie kocha, że umarł na krzyżu za wszystkie moje grzechy. Przez wsłuchiwanie się w Słowa Boga w Piśmie Świętym narodziła się w moim sercu prawdziwa wiara i nic dziwnego, że wkrótce oddałem mojemu Bogu Jezusowi, całe moje życie, a On uratował mnie od piekła. Na podstawie obietnicy Boga, który nie kłamie, wiem gdzie spędzę wieczność, dlatego radość życia z Nim towarzyszy mi od prawie 40 lat. 

Chcę Ci powiedzieć, że Chrześcijaństwo to nie religia; To Osoba- To Jezus Chrystus, który już wszystko przygotował, abyś był zbawiony!  Czy przyjdziesz do Niego dziś?  Potrzebne jest do tego zaufanie Jemu. A to oznacza , że musisz zrezygnować z próby zbawienia samego siebie.

Powiesz: „Jak mogę Mu zaufać, Nie czuje tego.”?  

Słuchaj Jego Słów zapisanych w Piśmie Świętym a staniesz się prawdziwie wierzącym człowiekiem. 

Czytamy w Piśmie Świętym:

 “Wiara więc jest ze słuchania, a słuchanie — przez słowo Boże.”-List do Rzymian 10:17

 „I ponieważ od dziecka znasz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie.”-2 list do Tym. 3:15-17 

Potrzebujesz osobiście zaufać Chrystusowi. 

 “A w ostatnim, wielkim dniu tego święta, Jezus stanął i wołał: Jeśli ktoś pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. Kto wierzy we mnie, jak mówi Pismo, rzeki wody żywej popłyną z jego wnętrza. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w niego. Duch Święty bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.”-Ew. Jana 7:37-39

Upamiętaj się dzisiaj i zwróć się osobiście w wierze do Pana Jezusa, aby wybaczył Ci wszystkie grzechy i uratował cię od sądu i piekła, i dał Ci ze swojej łaski, dar nowego życia w Nim. Po czym naśladuj Pana Jezusa codziennie! 

To jest życie wieczne! to jest życie dla którego zostałeś stworzony. 

TJS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *